Dünya Devi Çorlu'ya Geliyor: Lacoste, Çorlu'da Fabrika Açacak

Türkiye'de ayakkabıda yerli üretimin teşvik edilmesinin sonucu olarak Lacoste Türkiye'de fabrika açma kararı aldı. Lacoste, Tekirdağ Çorlu'da ayakkabı üretimine hazırlanıyor.

Dünya Devi Çorlu'ya Geliyor: Lacoste, Çorlu'da Fabrika Açacak
07 Ocak 2021 - 11:58
Eren Holding bünyesinde Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız Lacoste markasının Tekirdağ Çorlu'da ayakkabı üretimine hazırlandığı öğrenildi.
Milliyet’in haberine göre, daha önce 2003 yılında Lacoste'un Avrupa'daki genel üretiminin Türkiye'ye kaydırılması planlanmıştı. Ancak son anda Fransız firma bundan vazgeçmişti. Eren Holding'in bu nedenle Çorlu'da aldığı 140 dönümlük arazide ayakkabı fabrikası için plan yaptığı belirtiliyor. Fabrikanın binlerce çift Lacoste markalı ayakkabı üreteceği öğrenildi. Bu üretim için Fransız ortaklarla görüşmeler halen sürüyor. Yıl sonuna kadar üretimin başlaması planlanıyor.
Eren Holding, 1990 yılında ünlü Fransız Devanlay Grubu ortaklığı ile Devanlay - Eren Tekstil'i kurdu. Şirket, Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimini yapıyor. Aynı yıl kurulan Er - De Pazarlama A.Ş. ise bu ürünlerin dağıtımını gerçekleştiriyor.
ŞAMPİYON TENİSÇİ
Lacoste, 1933 yılında ünlü şampiyon tenisçi René Lacoste'un lakabı olan timsahı logo olarak tişörtüne işletmesiyle serüvenine başladı. 120 ülkede bulunan ünlü Fransız markası Lacoste, 1991'den bu yana Türkiye'de Eren Perakende tarafından temsil ediliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir
    3 yıl önce
    daha ucuz işçi çalıştıracak ve yatırım karşılığında aldığı avantajları ve ödünleri başka bir yerde bulamamıştır...yoksa bu kadar belirsizliklerin olduğu bir ortamda neden yatırım yapsın..